Savoir-vivre fotografa

Savoir-vivre fotografa

W czasach gdy wszyscy fotografują wszystko i w każdej okazji, łatwo zapomnieć, że robienie zdjęć w pewnych sytuacjach może być czynnością naruszającą dobre obyczaje, granice intymności, a nawet czyjeś poczucie bezpieczeństwa. Ileż to razy zdarzało nam się narzekać na zachowanie kogoś z aparatem fotograficznym? A ile razy nie zauważaliśmy nawet, jak sami stawaliśmy się kimś takim? Tymczasem, żeby nie zasłużyć sobie na etykietkę prymitywa z cyfrówką wystarczy przyswoić sobie kilka nieformalnych reguł i zacząć je przestrzegać.


Masz aparat i uważasz, że wszystko Ci wolno, bo inni też mają aparaty? Cóż, jesteś w błędzie – w bardzo dużym błędzie. Jeżeli więc któregoś dnia ktoś potraktuje Cię nieuprzejmie lub wrogo, ponieważ uprawiasz, jak sądzisz, tylko swoją pasję, to zastanów się, czy na pewno chciałbyś być na miejscu tego drugiego człowieka. Poniższe porady mogą pomóc Ci pozbyć się złych nawyków lub też nie dopuścić do ich wykształcenia. Pamiętaj: trzymając aparat w rękach bardzo łatwo jest zapomnieć o całym świecie. A to już prosta droga do problemów.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem