Serwis 500px poszerza funkcjonalność o obsługę szerokich gamutów i formatu Google WebP

Serwis 500px poszerza funkcjonalność o obsługę szerokich gamutów i formatu Google WebP

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, jeden z najpopularniejszych serwisów do prezentacji fotografii ogłosił wprowadzenie pełnej obsługi zdjęć odznaczających się paletą barwną szerszą od standardowego gamutu sRGB, a także potwierdził kompatybilność najnowszej wersji swojej aplikacji mobilnej z formatem graficznym WebP. Wprowadzone zmiany mają na celu nie tylko zapewnić lepszą jakość prezentowanych zdjęć, ale też zmniejszyć obciążenie łączy serwisu.


Aż do chwili obecnej 500px prezentował zdjęcia wykorzystując w tym celu uważany za standard w globalnej Sieci gamut (przestrzeń barwną) sRGB, a zawarte w serwisie mechanizmy konwertowały wysyłane przez użytkowników zdjęcia w innych przestrzeniach barwnych automatycznie do tego standardu. Od tej chwili jednak subskrybenci mają możliwość przesyłania materiałów zakodowanych również w przestrzeniach Adobe RGB, Display P3 oraz ProPhoto RGB bez obaw o ingerencję. Również narzędzie do przeszukiwania zbiorów zostało rozbudowane o kryteria wyszukiwania według przestrzeni barwnych. Jak twierdzą przedstawiciele serwisu, jest to odpowiedź na rosnące wymagania użytkowników oraz upowszechnienie sie wyświetlaczy szerokogamutowych – zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem