15 października 2020, 08:06
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2856 razy

Jak rzeźby - Ubrania wykonane z organicznych materiałów

Jak rzeźby - Ubrania wykonane z organicznych materiałów

Mono Giraud to multidyscyplinarna artystka, projektująca ubrania i wykonująca przybranym w nie modelom świetne zdjęcia - W najnowszej sesji uwieczniła swoje projekty, nawiązujące do natury i rustykalnego klimatu.

W sesji ukazującej zaprojektowane przez Mono Giruad ubrania dominuje spokój. Nawiązuje on do wyciszenia jakie daje natura. Projekty tej artystki kładą duży akcent na materiał, z którego zostały wykonane, stąd ich forma właściwie staje się tłem dla podkreślenia wykorzystanych surowców. 
 
Mono Giraud pochodzi z Buenos Aires, gdzie na co dzień pracuje. Jak sama przyznaje interesuje ją przede wszystkim połączenie energii wyzwalającej się pomiędzy przedmiotami i ludźmi.  
 
Oglądając jej najnowszą sesję w pamięć zapada także to, jak modele, ubrania i tła zlewają się w jedną ścisłą kompozycję. Czasami trzeba chwilę zastanowić się nad tym, gdzie kończą się modele a zaczyna otaczająca ich sceneria. Tę jedność z całym planem można odczytywać na wiele sposobów, ale w szczególności przychodzące na myśl jest ścisłe uzależnienie człowieka od natury i środowiska.
 
"Moja praca polega na przeżywaniu procesu twórczego. Ten proces musi być zdrowy, odnawiający energię a nie wyczerpujący z niej. Na każdym kroku konieczne jest odczuwanie prostoty." zdradza artystka, dodając, iż "bardziej koncentruje się na podróży niż celu w sztuce". Trzeba przyznać, że prawdziwą przyjemnością jest z nią podróżować, a także dowiadywać się, gdzie ją zaprowadziła pokonana droga. 

Sesja modowa w ubraniach inspirowanych naturą

sesja modowa

fot. Mono Giraud

sesja modowa

fot. Mono Giraud

sesja modowa

fot. Mono Giraud

sesja modowa

fot. Mono Giraud

sesja modowa

fot. Mono Giraud

sesja modowa

fot. Mono Giraudwww.swiatobrazu.pl