Jak rzeźby - Ubrania wykonane z organicznych materiałów

Jak rzeźby - Ubrania wykonane z organicznych materiałów

Mono Giraud to multidyscyplinarna artystka, projektująca ubrania i wykonująca przybranym w nie modelom świetne zdjęcia - W najnowszej sesji uwieczniła swoje projekty, nawiązujące do natury i rustykalnego klimatu.


W sesji ukazującej zaprojektowane przez Mono Giruad ubrania dominuje spokój. Nawiązuje on do wyciszenia jakie daje natura. Projekty tej artystki kładą duży akcent na materiał, z którego zostały wykonane, stąd ich forma właściwie staje się tłem dla podkreślenia wykorzystanych surowców. 
 
Mono Giraud pochodzi z Buenos Aires, gdzie na co dzień pracuje. Jak sama przyznaje interesuje ją przede wszystkim połączenie energii wyzwalającej się pomiędzy przedmiotami i ludźmi.  
 
Oglądając jej najnowszą sesję w pamięć zapada także to, jak modele, ubrania i tła zlewają się w jedną ścisłą kompozycję. Czasami trzeba chwilę zastanowić się nad tym, gdzie kończą się modele a zaczyna otaczająca ich sceneria. Tę jedność z całym planem można odczytywać na wiele sposobów, ale w szczególności przychodzące na myśl jest ścisłe uzależnienie człowieka od natury i środowiska.
 
"Moja praca polega na przeżywaniu procesu twórczego. Ten proces musi być zdrowy, odnawiający energię a nie wyczerpujący z niej. Na każdym kroku konieczne jest odczuwanie prostoty." zdradza artystka, dodając, iż "bardziej koncentruje się na podróży niż celu w sztuce". Trzeba przyznać, że prawdziwą przyjemnością jest z nią podróżować, a także dowiadywać się, gdzie ją zaprowadziła pokonana droga. 

Sesja modowa w ubraniach inspirowanych naturą

sesja modowa


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem