Sharp opracował nową generację matryc LCD opartych na pięciu kolorach

Sharp opracował nową generację matryc LCD opartych na pięciu kolorach

Szykuje się mała rewolucja w konstrukcji matryc LCD. Konstruktorzy z firmy Sharp wyprodukowali nową matrycę składającą się pięciu (nie jak standardowo trzech) filtrów kolorystycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowe monitory oparte na tej technologii mają odwzorowywać do 99 procent kolorów występujących w naturze. Wstępnie podane parametry nowego ekranu wyglądają bardzo obiecująco.


Specjaliści z laboratorium firmy Sharp postanowili pójść tą samą drogą co producenci drukarek fotograficznych i opracowali protyp nowej generacji matryc LCD o poszerzonej gamie kolorów tworzących obraz. W odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy LCD opierających się na trzech filtrach: czerwonym, zielonym i niebieskim, zaprojektowany przez firmę Sharp zawiera dodatkowo filtr cyjanowy oraz żółty. Rozwiązanie to ma zapewnić poszerzenie do blisko 99% wyświetlanej palety barw występujących w naturze, które oko ludzkie zdolne jest rozróżnić. W palecie tej mają się zawrzeć m.in się takie kolory jak szmaragdowy błękit morza, złoty żółty znany z blaszanych instrumentów dętych oraz głęboki czerwony lekko wpadający w fiolet. Tradycyjne matryce LCD mają niestety problemy z odwzorowaniem wymienionych barw.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem