Shutterstock zakazuje publikowania zdjęć małp w "nienaturalnych sytuacjach"

Shutterstock zakazuje publikowania zdjęć małp w "nienaturalnych sytuacjach"

Jeden z największych światowych serwisów zajmujących się sprzedażą zdjęć, materiałów wideo i muzyki do dalszego wykorzystania wprowadził zmianę do swoich regulaminów na mocy której nie będzie przyjmował ani rozpowszechniał żadnych materiałów zdjęciowych i wideo przedstawiających małpy – w szczególności naczelne – w sytuacjach i miejscach nienaturalnych dla danych gatunków. Zmiana ta została dokonana w konsultacji z organizacją PETA i jest bezpośrednim efektem prowadzonej przez nią kampanii .


Zakaz ma na celu ukrócenie praktyk wykorzystywania małp w sposób, który na ogół (o czym mało kto wie) wymaga okrutnego ich traktowania i tresury już od najmłodszych lat, a także pokazywania tych zwierząt w sposób, który może zachęcać do trzymania ich w domach. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez firmę Shutterstock oraz zamieszczonego na stronach PETA wśród zdjęć nieprzyjmowanych do rozpowszechniania za pośrednictwem tego popularnego sztoku znajdą się kadry o następujących treściach:


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem