Sigma DP2x - stałoogniskowy kompakt z matrycą FOVEON X3

Sigma DP2x - stałoogniskowy kompakt z matrycą FOVEON X3

Sigma DP2x to nowy kompakt z 14-megapikselową matrycą FOVEON X3. Znajdziemy na pokładzie ponadto 24.2-milimetrowy obiektyw (ekwiwalent 41 mm dla filmu 35 mm) o jasności f/2.8 oraz - jak deklaruje producent - szybki aufotocus.


Sigma DP2x wyposażona jest w tę samą, 14-megapikselową matrycę (2652 x 1768 x 3 warstwy) co SD14, SD15 i inne aparaty serii DP. Sensor współpracuje z procesorem obrazu TRUE II (Three-layer Responsive Ultimate Engine), który ma poprawiać czas przetwarzania zdjęcia oraz jego jakość. DP2x wyposażono również w specjalnie zaprojektowany obiektyw o ogniskowej 24.2 mm i przysłonie f/2.8, będący odpowiednikiem ogniskowej 41 mm dla pełnej klatki. Dwie sferyczne soczewki z formowanego szkła odpowiadają za jakość zdjęć, powłoka antyrefleksyjna redukuje odblaski i obraz.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem