4 grudnia 2013, 10:29
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3028 razy

Sinar p MF-L

Sinar p MF-L

Sinar p MF-L przeznaczony jest do współpracy z korpusem lustrzanki Leica S. W tej chwili użytkownicy systemu Leiki mogą połączyć zalety średnioformatowego korpusu cyfrowego z kreatywnymi możliwościami oferowanymi przez aparat na ławie optycznej – precyzyjną kontrolą perspektywy i wykorzystaniem ruchomej płaszczyzny ostrości.

Obiektywy Sinaron Digital High Resolition gwarantują uzyskanie ekstremalnie wysokiej jakości obrazu niedostępnej dla obiektywów projektowanych dla systemów "lustrzankowych", gdzie konstrukcja optyczna różnych obiektywów musi być dostosowana do wymagań uwzględniających konstrukcję korpusu, a powstając</e w wyniku tego wady optyczne mogą być usunięte jedynie na drodze programowej korekcji obrazu. Możliwa jest współpraca z obiektywami Sinaron Digital HR z zakresu ogniskowych 90 – 210 mm.
 
Do aparatu można podłączyć także dowolny obiektyw wielkoformatowy przykręcony do płytki systemu Sinar 100 mm. Duże pole krycia takich obiektywów umożliwia pracę w technice "macroscaning" – fotograf wykonuje kilka zdjęć składowych przesuwając równolegle w pionie i poziomie tylny standard z korpusem lustrzanki, a następnie łączy je w jeden obraz przy użyciu programu graficznego (technika przypomina składanie z mniejszych arkuszy plakatów na bilbordach). W efekcie powstaje obraz o rozdzielczości przewyższającej rozdzielczość matrycy lustrzanki.
 
 
 
 
Główne zalety wynikające ze współpracy Sinar p MF-L i Leica S

[kn_advert]

Możliwa jest adaptacja aparatów Sinar p3-df oraz Sinar p2 do wersji Sinar p MF-L poprzez zakup opcjonalnych zestawów do konwersji:

 www.swiatobrazu.pl