Sinar Hy 6

Sinar Hy 6

Wielu z nas długo czekało na pojawienie się średnioformatowego modelu aparatu z automatycznym ustawieniem ostrości jakim jest Sinar Hy 6. Jak dobrze pamiętamy, model Hy6 został uhonorowany „złotą gwiazdą” przyznawaną przez pisma „Photopresse” oraz „digit!” dla najciekawszych produktów na targach Photokina 2006. Mimo iż upłynęło trochę czasu, zaś jego kupno pozostawało w sferze marzeń, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, dziś mamy możliwość bliższego przyjrzenia się opisywanemu modelowi.


Śmiało można powiedzieć, iż producenci firmy Sinar „czasowo” zapomnieli o polskim rynku fotograficznym. Dlatego też pojawienie się modelu Hy 6 na krajowym rynku wywołało spore zamieszanie oraz podniesienie technicznych standardów średnioformatowej fotografii cyfrowej. Dzięki technologicznej współpracy firm Sinar AG i Franke & Heidecke powstał system ukierunkowany całkowicie na praktyczne potrzeby fotografa, tym samym wyznaczając nowe trendy w fotografii profesjonalnej na długie lata.
Sinar Hy 6 zawdzięcza swą nazwę wprowadzeniu sześciu innowacyjnych rozwiązań, które rewolucjonizują - a w konsekwencji usprawniają - pracę fotografa podczas wykonywania sesji.

Pierwszym z nich jest przystosowane aparatu do współpracy zarówno z kasetami na błony zwojowe 120, jak i przystawkami cyfrowymi, których obecnie jest sporo na rynku. Dodatkowo opisywany model współpracować może z przystawkami nowej generacji o rozmiarze sensora 6x6 cm, które wprowadzone mają być na profesjonalny rynek konsumencki w dalszej perspektywie. Naszej redakcji udostępniono prezentowany model wraz z przystawką cyfrową Sinarback eMotion 75 LV o rozdzielczości matrycy 33 MP. Już na samym wstępie dostrzegliśmy pewną zależność, którą reklamuje producent. Mianowicie możliwość szybkiej zmiany orientacji przystawki (bądź kasety) w zależności od potrzeb fotografującego (z poziomej na pionową lub na odwrót). Faktycznie w celu jej zmiany należy wypiąć przystawkę z korpusu aparatu i wpiąć ją ponownie w zależności od potrzeb. Mimo iż jest to nieskomplikowana procedura, to w trakcie jej wykonywania sensor narażony jest na osadzenie się pyłu bądź kurzu. Niestety, nie jest on wyposażony w automatyczny system oczyszczania. Oczywiście sytuację tą można rozwiązać przez zastosowanie specjalnego obrotowego modułu łączącego korpus z przystawką, jednak nie zmienia to faktu niezastosowania systemu czyszczenia.Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem