Skaner zbudowany z klocków LEGO

Skaner zbudowany z klocków LEGO

Całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam wielkoformatowy aparat zbudowany z LEGO - Teraz z kolei mamy do zaprezentowania skaner do filmów, oparty o konstrukcję z kultowych klocków. Benjamin Bezine stworzył skaner, który napędza minikomputer Raspberry Pi.


Poznaj plany budowy skanera z LEGO

Przesuwnik tego skanera został wykonany z klocków LEGO, natomiast za samo rejestrowanie obrazu odpowiada bezlusterkowiec. Urządzenie wykorzystuje uczenie maszynowe, po to, by stwierdzić przed rozpoczęciem skanowania, które fotografie są prawidłowo oprawione. Jest to kolejna wersja tego wynalazku. Twórcy udało się udoskonalić i rozwiązać takie kwestie, jak np. konieczność pilnowania ustawienia bezlusterkowca. Usprawnienia uczyniły proces skanowania szybszy i bardziej precyzyjny.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem