"Skończ z tymi wymówkami!" – złota rada fotografki z Bostonu dla wszystkich portrecistów

"Skończ z tymi wymówkami!" – złota rada fotografki z Bostonu dla wszystkich portrecistów

Bardzo chciałbym/chciałabym robić piękne zdjęcia portretowe w plenerze, ale nie mam gdzie – czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam tak myśleć, lub mówić? Jeżeli tak, to mamy tu coś, co może skłoni Was do zarzucenia takiego podejścia. Amerykańska fotograf Jenessa MacKenzie wraz ze swoją córką udowadniają, że w dobrej plenerowej fotografii portretowej wybór idealnego miejsca jest tak naprawdę najmniej istotny. Znacznie ważniejsze są pomysł, umiejętności i sposób patrzenia na scenę.


Wiadomość, jaką wszystkim fotografom-portrecistom wysyła Jenessa MacKenzie, prowadząca w Bostonie małą firmę fotograficzną o wiele mówiącej nazwie Real Life Simply Photography to tak naprawdę apel: przestańcie narzekać, że nie macie pod ręką dobrych plenerów. Bo to fotograf i jego pomysł na zdjęcia czyni jakiś plener dobrym – lub nie.  I aby to udowodnić, MacKenzie wybiera się wraz z córką i aparatem w najmniej "fotograficzne" zakątki Bostonu, aby wykonać w nich naprawdę świetne zdjęcia. Jak sama twierdzi, wszystkie zdjęcia powstały w promieniu 1,5 km od domu i w zupełnie przypadkowych miejscach. Jak sama twierdzi, działając na zasadzie "parkujemy samochód, pozujemy, robimy zdjęcie, dokumentujemy miejsce komórką, jedziemy dalej" udało się wykonać 9 zdjęć w ciągu jednej godziny.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem