Slofie w iPhone 11 - Apple chce opatentować nowy rodzaj selfie

Slofie w iPhone 11 - Apple chce opatentować nowy rodzaj selfie

Podczas premiery nowego iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max została zaprezentowana nowa funkcja dostępna za pośrednictwem przedniej kamery czyli nagrywanie filmów w trybie slow motion z prędkością 120 kl./. Takie rozwiazanie zostało pokazane w kontekście tworzenia zabawnych filmów w stylu selfie. Jednocześnie pojawiło się nowe słowo „slofie”, które zostało utworzone na podstawie skrótu slo-mo (od słów slow motion) i selfie. Apple chce to słowo opatentować.


Slofie w iPhone 11 - patent Apple

Zgłoszenie patentowe ma na celu takie zarejestrowanie słowa "slofie", aby pozostali producenci sprzętu nie mogli w ten sam sposób opisywać funkcjonalności swoich smartfonów i tabletów. Oznacza to, że jeśli zgłoszenie zostałoby przyjęte, tylko w przypadku promowania urządzeń Apple możliwe byłoby mówienie o funkcji wykonywania "slofie". Jako tako zatwierdzenie patentu nie oznaczałoby ograniczenia w użytkowaniu na codzień tego zwrotu.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem