Piękne ćmy zarejestrowane z prędkością 6000 kl./s

Piękne ćmy zarejestrowane z prędkością 6000 kl./s

Filmy slow motion odkrywają przed nami nieznane dotąd światy i pokazują codzienne zjawiska w niezwykły sposób - Kolejnym tego przykładem jest nagranie przedstawiające piękne ćmy, stworzone przez dr Adriana Smitha. Ten naukowiec i pasjonat regularnie publikuje unikalne filmy, ukazując owady w zwolnionym tempie.


Zdumiewające ćmy w filmie slow motion

Dr Adrian Smith zasłynął filmami w zwolnionym tempie, które pokazywały jak owady wybranych gatunków podrywają się do lotu lub skaczą. Dzięki temu możliwe było poznanie poszczególnych faz ich ruchu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż część z owadów wydawała się przy tym całkiem… niezgrabna. Mimo to udawało im się pokonywać grawitację czy całkiem sprawnie się poruszać. Innym dokonaniem tego naukowca było wykorzystanie ultra szybkiej kamery do zarejestrowania ruchu najszybszego owada na świecie. Aby uchwycić poszczególne jego fazy ruchu konieczne było skorzystanie z kamery rejestrującej świat z prędkością aż 73 000 kl./s. O tych dziełach dra Adriana Smitha pisaliśmy na łamach ŚwiatObrazu.pl.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem