Startujące do lotu owady w slow motion z prędkością 3200 kl./s

Startujące do lotu owady w slow motion z prędkością 3200 kl./s

Dr Adrian Smith postanowił nagrać film slow motion, ukazujący startujące do lotu owady - Jednakże o ile takie materiały pojawiały się w sieci, o tyle w opisywanym wideo zaprezentowane zostały nietypowe gatunki owadów. Ten dobór bohaterów nagrania - wśród których znalazły się jętki, mszyce czy świetliki - sprawia, że film jeszcze bardziej jest wart uwagi.


Według wiedzy Adriana Smitha zaprezentowane w filmie gatunki owadów nigdy wcześniej nie były rejestrowane przy takich prędkościach kl./s. To co przede wszystkim rzuca się w oczy podczas oglądania tego filmu to fakt, że owady wyglądają w podczas startu i w powietrzu… całkiem niezdarnie. Przyglądając się niektórym z nich - jak wykonują swoje "podniebne" akrobacje, można zacząć zastanawiać się, jak to w ogóle możliwe, że sobie jakoś radzą. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem