Słowo "akt" w Polsce jest bardzo skrzywdzone - rozmowa z Dominiką Cudą

Słowo "akt" w Polsce jest bardzo skrzywdzone - rozmowa z Dominiką Cudą

Dominika Cuda, była biathlonistka, sfotografowała 12 dyscyplin sportu do charytatywnego kalendarza sportowego wspierającego młodych sportowców do 18 roku życia - powstało blisko 60 niezwykłych aktów. By wesprzeć i zmotywować sportsmenki, autorka zdjęć również stanęła przed obiektywem aparatu fotograficznego, stając się jedną z bohaterek kalendarza. Fotografka zgodziła się odpowiedzieć na klika naszych pytań - zapraszamy do lektury.


SwiatObrazu.pl: Ellen von Unwerth to jedna z najsłynniejszych kobiet w świecie fotografii, zaliczana do czołówki fotografów mody - zanim zajęła się fotografią była modelką. Twoja historia jest podobna - zanim zaczęłaś fotografować sport byłaś biathlonistką. Skąd pomysł, aby zająć się fotografią?

Dominika Cuda: Chyba brakowało mi kontroli spustu pod opuszkiem palca wskazującego (śmiech).  A na poważnie - odkąd pamiętam, moje zdolności manualne przeważały nad wszystkimi innymi. Twórcze zajęcia sprawiały mi ogromną radość. Jeśli nie trenowałam, wtedy głowę zawsze zaprzątało mi komponowanie czegoś kreatywnego. W 2008 roku podczas pierwszych zagranicznych wakacji w dłonie wpadł mi aparat. Tak zaczęła się moja przygoda z fotografią.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem