Zack Seckle - niepoprawny optymista tworzący śmieszne zdjęcia

Zack Seckle - niepoprawny optymista tworzący śmieszne zdjęcia

"Lubię się śmiać, staram się nie brać życia zbyt poważnie i zawsze widzieć szklankę do połowy pełną. Tak, przyznaję, jestem niepoprawnym optymistą i chcę, aby to było widać na moich zdjęciach” – mówi autor śmiesznych zdjęć Zack Seckler.


Gdy Zack Seckler poza pracą znajduje czas na realizację osobistych projektów, za każdym razem czuje się bardzo przytłoczony. Nie chodzi tutaj o brak inspiracji, ale o wybór jednego z miliona gotowych pomysłów. Fotograf ma zapisane setki stron, gdzie każda linijka to pomysł na jeden obraz. Do tego mnóstwo folderów na dysku komputera ze zrzutami ekranu czy zdjęciami wykonanymi iPhonem przedstawiającymi zabawną myśl.
 
Kiedy już upora się z wyborem pomysłu do realizacji, zaczyna działać jak zawodowiec. Określa budżet, wybiera scenerię, modeli, powstaje lista narzędzi i rekwizytów oraz potencjalnych problemów, które mogą się pojawić. Jeśli budżet wykracza poza aktualne możliwości Secklera, przychodzi czas na zwiększoną kreatywność. Jeżeli pomysł wymaga egzotycznej scenerii, a podróż jest zbyt daleka czy kosztowna, wtedy tło powstaje oddzielnie, a bohaterowie śmiesznych zdjęć fotografowani są w studio.
 
Zack Seckler przyznaje, że nie jest maniakiem sprzętowym, nie ma obsesji na punkcie pikseli. Jedynym narzędziem, bez którego nie może się obejść, jest program Photoshop. "W trakcie realizacji sesji fotografa ogranicza scena, ale gdy otworzymy ten obraz w Photoshopie, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia" – mówi.
 
Reklama
 
"Fotografować, fotografować i jeszcze raz fotografować – nie ma lepszej rady, aby doskonalić rzemiosło i odnaleźć swój styl. To tak jak z prowadzeniem samochodu. Każdy z nas, gdy zaczynał, miał problem z płynnym, pewnym prowadzeniem, po latach przychodzi nam to naturalnie i nawet nie myślimy o tym, gdy zmieniamy biegi. Polecam również zanurzenie się w sztukach plastycznych, odwiedzanie muzeów i galerii – szczególnie tych niezwiązanych z fotografią. Jeśli jakieś dzieło przykuje twoją uwagę, warto zastanowić się dlaczego" – radzi fotograf.

Wokół tematu

Motyl próbuje zmienić żabę w księcia? Zobacz naprawdę śmieszne zdjęcia indonezyjskiego fotografaFotograf przyrody Kurit Afsheen zrealizował niezwykłą sesję zdjęciową, będącą relacją ze spotkania króla motyli i żaby drzewnej. Idąc bajkowym tropem nasuwa się jedno skojarzenie – motyl próbuje pocałunkiem zmienić żabę w księcia, a oczekując przemiany s... więcej


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem