Smok na islandzkim niebie - niepowtarzalne ujęcia młodej fotografki

Smok na islandzkim niebie - niepowtarzalne ujęcia młodej fotografki

Jingyi Zhang na co dzień studiuje projektowanie biżuterii, a w wolnym czasie fotografuje. Podczas wakacji z mamą na Islandii uchwyciła zorzę polarną, której światła przybrały kształt gigantycznego smoka.O talencie Zhang świadczy nie tylko to jedno unikalne ujęcie - w ubiegłym roku została doceniona i nagrodzona przez prestiżową Astronomy Photographer of the Year Royal Observatory w Greenwich. A jej najnowsza smocza fotografia zwróciła uwagę nawet NASA, która wybrała je na zdjęcia dnia.
 
Zorza polarna powstaje, kiedy naładowane cząsteczki ze Słońca uderzają w cząstki regionu górnej atmosfery Ziemi, zwane jonosferą. Cząstki unoszące się w odległości 96 do 960 kilometrów nad powierzchnią planety pobierają energię z naładowanych cząstek i ponownie emitują tę energię w postaci kolorowego światła. Z Ziemi efekt wygląda jak fale światła tańczące po niebie.
 
Smok na islandzkim niebie
Fot. Jingyi Zhang
 
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

 
 
 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 4

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

W wiosennym słońcu Wiosenny kicz wizula107 wizula106 wizula105 wizula104 wizula103