24 września 2009, 12:06
Autor:
czytano: 1428 razy

Snapture w App Store - fotograficzna aplikacja dla iPhone dostała status oficjalnej

Snapture w App Store - fotograficzna aplikacja dla iPhone dostała status oficjalnej

Aplikacji Snapture przeznaczonej na telefony iPhone udało się wejść do oferty oficjalnego sklepu z oprogramowaniem Apple (App Store). Wcześniej aby móc użyć programu należało skorzystać z witryn nieautoryzowanych i z tak zwanego "jailbreaka", czyli dostosowania telefonu do obsługi dodatków nieoficjalnych.

Snapture zastępuje natywne oprogramowanie telefonu iPhone w celu dostarczenia dodatkowych opcji wbudowanemu aparatowi fotograficznemu. Po instalacji uzyskujemy dostęp do opcji takich jak: ulepszony zoom, obsługa multitoucha w liveview (podglądzie na żywo), tryb seryjny (trzy zdjęcia w serii), wykonywanie fotografii po "pacnięciu" dowolnego miejsca na ekranie, lub po oderwaniu palca od ekranu (funkcja Snapzones), oraz opcja pojawiania się wykonanych zdjęć w formie miniatur wylistowanych u dołu ekranu - stamtąd można je podejrzeć, a potem zapisać lub skasować.

Z niezrozumiałych powodów Apple zdecydowało się jednak na przycięcie aplikacji. W Snapture "oficjalnym" zabrakło możliwości dostosowania kolorów w czasie rzeczywistym i timera, zniknął także Autofocus-By-Touch.

W chwili obecnej Snapture można ściągnąć na swojego iPhone ze sklepu App Store firmy Apple. Cena wynosi chwilowo 2 dolary, jednak niebawem ma wzrosnąć do ośmiu. Niestety, produkt jeszcze nie jest dostępny w polskim App Store i nie wiadomo kiedy będzie.

 

Źródło: Gizmodowww.swiatobrazu.pl