8 lat wędrówki Słońca po niebie na zdjęciu z puszki po piwie

8 lat wędrówki Słońca po niebie na zdjęciu z puszki po piwie

W 2012 roku miały miejsce Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie - W sierpniu, tuż po zakończeniu ceremonii kończącej zmagania sportowców, Regina Valkenborgh wykonała aparat otworkowy z aluminiowej puszki po piwie, który umieściła na Uniwersytecie Hertfordshire w Wielkiej Brytanii. Przez te osiem lata ekspozycja trwała w zapomnieniu, aż do czasu gdy technik z obserwatorium David Campbell postanowił zdjąć aparat. Wewnątrz odkrył zdjęcie z najdłuższą ekspozycją jaką dotychczas wykonano, pokazujące ścieżki Słońca na niebie z ostatnich ośmiu lat.


Solarigrafia, której naświetlanie trwało aż 8 lat

Jako studentka sztuk pięknych Regina Valkenborgh była zainteresowana wykorzystaniem tradycyjnych technik do wykonywania zdjęć.  Eksperymentowała z kamerami otworkowymi, używając techniki zwanej camera obscura. Jej kamera skonstruowana z puszki po piwie jest ekstremalnym przykładem. W puszce jest wydrążona miniaturowa dziurka, która wpuszcza światło do zaciemnionego środka puszki. Wewnątrz znajduje się materiał światłoczuły. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem