Solarigrafia z drugiego końca świata

Solarigrafia z drugiego końca świata

Kilka dni temu mogliśmy cieszyć się najdłuższym dniem w roku - Tego też dnia - gdy rozpoczęło się lato - Słońce znalazło się w najwyższym punkcie na niebie. Oznacza to, że gdy tylko z nieba znika zachmurzenie, kąt padania promieni słonecznych sprawia, iż towarzyszy nam letni upał. Dobrą przeciwwagą dla tego jest więc solarigrafia przygotowana przez Roberta Millera, który stacjonuje w stacji badawczej zlokalizowanej na Antarktydzie.


Stacja badawcza Rothera na Antarktydzie gości jednocześnie średnio 22 osoby. Wśród nich znalazł się Robert Miller, który postanowił wykonać zapadającą w pamięć solarigrafię. Ekspozycje rozpoczął 18 grudnia i zakończył 13 czerwca, gdy po raz ostatni było widać w danym sezonie Słońce. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem