Solo a w grupie

Solo a w grupie

W łódzkiej Galerii Manhattan można zobaczyć prezentację projektu „Desire / Deschirer”. Prace z tej serii znalazły się też na otwieranej jutro w Radomiu wystawie zbiorowej „Sukienka”.


Większość artystów, prezentując gdzieś listę swoich dokonań segreguje osobno wystawy zbiorowe i indywidualne. Podstawową przyczyną takiego działania jest to, że posiadanie w CV wystaw indywidualnych jest bardziej „wartościowe” niż zbiorowych, pojedynczemu artyście jest trudniej indywidualnie pokazać swoje prace, wymaga to i więcej pracy, i docenienia przez szefa galerii czy kuratora. W przypadku wystaw zbiorowych  teoretycznie jest łatwiej – można na nich pokazać jedną pracę, a nie cały cykl, można zostać do niej zaproszonym ze względu na tematykę (a więc jakość może mieć mniejsze znaczenie), itd.
To oczywiście uproszczenie i wielu artystów pewnie nie zgodziłoby się z taką systematyką.
Dlatego warto tu przytoczyć drugi powód, dla którego rozróżnienie między wystawą indywidualną a zbiorową ma uzasadnienie. Jest on bardzo prosty: zupełnie inaczej w obu tych wypadkach odbiera się prace danego artysty.

W Galerii Manhattan w Łodzi można teraz oglądać projekt Katarzyny Majak pt. „Desire / Deschirer”. Powstał on na bazie pokazywanego w marcu w krakowskim Zderzaku cyklu (czytaj TUTAJ), a dotyczy bardzo osobistego doświadczenia artystki. Gdy ogląda się go w formie indywidualnej wystawy, gdy związane z nim prace wypełniają całą galerie i nic nie rozprasza uwagi widza, łatwo jest dość głęboko go przeżyć. Katarzyna Majak przekłada na sztukę wydarzenia ze swojego życia, które dla każdego człowieka były by bolesne i przykre, przy czym robi to w sposób szczery i bezpośredni, nawiązując kontakt z widzem. Gdy prace z tego cyklu wypełniają cała przestrzeń galerii, można im poświęcić cała uwagę i wręcz utożsamić się z artystką.
Więcej o wystawie TUTAJ


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem