16 marca 2020, 17:07
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2203 razy

Sony A9II ma tę samą matrycę co poprzednik, ale lepiej z nią pracuje

Sony A9II ma tę samą matrycę co poprzednik, ale lepiej z nią pracuje

Laboratorium DxOMark kojarzone jest z jednymi z najbardziej opiniotwórczych testów sprzętu fotograficznego - Na tym portalu ogłoszono właśnie wyniki testu matrycy pełnoklatkowego bezlusterkowca Sony A9 Mark II - Co ciekawe pomimo faktu, iż urządzenie wykorzystuje ten sam czujnik co poprzedni model, udało mu się uzyskać lepsze wyniki w teście.

Sony A9 Mark II wykorzystuje dokładnie ten sam czujnik co Sony A9. Oba aparaty oferują układ CMOS Exmor RS 24,2 MP z wbudowaną pamięcią DRAM, co pozwala osiągnąć prędkość 20 kl./s podczas korzystania z elektronicznej migawki. Dlaczego więc druga odsłona modelu A9 pokonała poprzednika w testach przeprowadzonych przez DxOMark?
 
sony a9ii
Sony A9II
 
Jak wyjaśnia portal całość sprowadza się do przetwarzania obrazu i obsługi czułości ISO. "Nowy model w inny sposób przetwarza dane, wykorzystując zmianę pracy z czułością (pomiędzy ISO 400 a ISO 800), aby poprawić jakość przetwarzania kolorów i poszerzyć zakres dynamiczny podczas pracy z wyższymi czułościami ISO" stwierdza w podsumowaniu testu DxOMark, dodając, iż "jest to rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy i wskazuje na zmianę strategii Sony. Ta zmiana w pracy z ISO jest już dostrzegalna w innych pełnoklatkowych bezlusterkowcach, takich jak np. Panasonic S1". 
 
Ta zmiana daje przewagę Sony A9 Mark II nad poprzednim modelem w zakresie głębi kolorów, zakresu dynamicznego i pracy z wysokimi czułościami ISO przy słabym oświetleniu. Pełne wyniki testu można poznać na stronie DxOMark. Warto dodać, iż testy przeprowadzane przez to laboratorium nie oceniają całości pracy aparatu, a odnoszą się "jedynie" do matrycy. 
 


www.swiatobrazu.pl