16 grudnia 2021, 11:57
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1665 razy

Sony i Qualcomm łączą siły

Sony i Qualcomm łączą siły

Firma Qualcomm odpowiedzialna za procesory Snapdragon ogłosiła, iż nawiązała współpracę z Sony Semiconductor Solution, aby wspólnie opracowywać nowe rozwiązania związane z obrazowaniem w urządzeniach mobilnych - Jak na razie szczegóły tej współpracy pozostają tajemnicą, ale Qualcomm ujawnił 3 korzyści, które to posunięcie ma przynieść.

Sony i Qualcomm będą ściśle ze sobą współpracować

Pierwszą korzyścią jest możliwość przyspieszenia rozwoju przetwarzania obrazu na urządzeniach Snapdragon 8. Możliwości obrazowania smartfonów to jeden najważniejszych cech nowszych flagowych urządzeń i wydaj się, że Qualcomm planuje wykorzystać doświadczenie Sony w tej dzeidzinie do szybszego ulepszania technologii przetwarzania sygnału z sensorów. 
 
 
Drugą korzyścią ma być możliwość szybkiego i łatwego tworzenia prototypów najnowszych technologii, a nawet wspólnego opracowywania takich projektów. Qualcomm i Sony będą współdzieliły miejsce w siedzibie Qualcomm w San Diego, co pozwoli na oszczędzenie czasu i ograniczenie biurokracji, wynikającej ze współdzieleniem dachu dwóch dużych organizacji. 
 
Korzyść trzecia to zoptymalizowanie architektury pomiędzy sprzętem każdej firmy. Bliskość oznacza szybsze cykle interacji i lepszą komunikację w celu wprowadzenia na rynek lepszych systemów kamer w dużo krótszym cyklu. 
 
Czas pokaże jakie owoce przyniesie ta ścisła współpraca. Jest jednak bardzo obiecujące, że dwóch liderów w swoich branżach połączyło siły, aby pchnąć technologię zdecydowanie do przodu. Zobaczymy, czym to się zakończy - czy tylko rozwinięciem rozwiązań stosowanych w urządzeniach mobilnych, czy też zaimplementowaniem pewnych pomysłów do bezlusterkowców?
 


www.swiatobrazu.pl