Sony NEX-5 i NEX-3 - nowy firmware

Sony NEX-5 i NEX-3 - nowy firmware

Firma Sony udostępniła aktualizację firmware dla bezlusterkowców NEX-3 i NEX-5. Oprogramowanie pozwoli między innymi na korzystanie z autofocusa przy użyciu obiektywów z bagnetem A (podłączanych za pośrednictwem adaptera LA-EA1).


Z pozostałych zmian, jakie wnosi aktualizacja firmware w Sony NEX-3 i NEX-5 warto wymienić filmowanie z preselekcją przysłony. Filmy w HD można teraz nagrywać przy stałym ustawieniu przysłony w trybach priorytetu przysłony (A) oraz iAuto. Ułatwi to rejestrowanie obrazu z rozmytym tłem. Użytkownicy NEX-ów będą też mogli zaprogramować dwa przyciski znajdujące się z tyłu aparatu. Można do nich przypisać następujące funkcje: tryb fotografowania, wskazówki dla fotografujących, precyzyjny zoom cyfrowy, czułość ISO, balans bieli, tryb pomiaru światła, kompensację lampy błyskowej, DRO, automatykę HDR, "styl twórczy", wspomaganie ręcznego nastawiania ostrości oraz wybór pola AF.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem