30 sierpnia 2012, 00:54
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2494 razy

Sony NEX-5R z hybrydowym autofocusem i nowym procesorem obrazu

Sony NEX-5R z hybrydowym autofocusem i nowym procesorem obrazu

Sony odświeża linię bezlusterkowców modelem NEX-5R, bazującym na 16-megapikselowej matrycy CMOS Exmor o rozmiarze APS-C. Dalej mamy nowy procesor obrazu z linii BIONZ, ISO do 25600, nagrywanie wideo w Full HD oraz hybrydowy (detekcja fazy i kontrastu) moduł autofocusu.

Sercem nowego bezlusterkowca jest 16.1-megapikselowy sensor APS-C CMOS Exmor, ściśle współpracujący z projektowanym na nowo, szybkim procesorem BIONZ. Układ ten obsługuje czułość ISO w zakresie od 100 do 25600 oraz tryb filmowy, zdolny do rejestrowania materiału w jakości Full HD (1920 x 1080, 60p, format AVCHD 2.0). Jak przystało na konkretny kompakt z wymienną optyką, Sony NEX-5R pozwala na korzystanie z trybów manualnej ekspozycji (P, A, S, M), dysponuje również hybrydowym autofocusem (99 punktów detekcji fazy i 25 punktów detekcji kontrastu).

Szybki, hybrydowy autofocus będzie na razie współpracować tylko z niektórymi obiektywami. W oficjalnej informacji prasowej Sony wymienia szkła E 18-55 mm f/3.5-5.6 OSS, E 55-210 mm f/4-6.3 OSS, E 18-200 mm f/3.5-6.3 OSS oraz E 24 mm f/1.8 ZA Sonnar T.

Wsparcie dla kolejnych egzemplarzy wprowadzone zostanie wraz z aktualizacjami firmware'u.

Z pozostałych funkcji warto wymienić tryb ciągły autofocusu i śledzenie AF, a także asystenta manualnego ostrzenia. Po jego aktywacji obraz na trzycalowym, dotykowym monitorze LCD zostanie odpowiednio powiększony, by ułatwić dokładne ustawienie ostrości.

Sony NEX-5R
Sony NEX-5R to nowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Aparat może pochwalić się zintegrowanym modułem Wi-Fi, szybkim autofocusem i ulepszonym procesorem obrazu


Od strony programowej NEX-5R oferuje automatyczne kadrowanie w trybie portretowym, funkcję autoportretu, 15 różnych efektów kreatywnych, tryb D-Range, Auto HDR i wiele innych, z których mogliśmy korzystać już przy okazji premiery modelu NEX-5N.

Według deklaracji producenta, nowy NEX wykona nawet 400 zdjęć na w pełni załadowanej baterii. Aparat będzie też kompatybilny z opcjonalnym wizjerem elektronicznym FDA-EV1S.

Sony NEX-5R
Sony NEX-5R


Za nagrywanie dźwięku odpowiada mikrofon stereofoniczny. Zdecydowaną nowością jest zintegrowany moduł Wi-Fi oraz równolegle udostępniona aplikacja, za pomocą której możemy zdalnie sterować cyfrówką.

NEX-5R pojawi się w sprzedaży w połowie października 2012 roku.

[kn_advert]

Źródło: Sonywww.swiatobrazu.pl