Sony RX100 VII

Sony RX100 VII

Aparat fotograficzny Sony RX100 VII oparty został na rozwiązaniach technicznych z pełnoklatkowego korpusu bezlusterkowego Sony α9. Kluczowymi podzespołami aparatu RX100 VII są nowo opracowany warstwowy przetwornik CMOS Exmor RS typu 1,0" i procesor obrazu BIONZ X najnowszej generacji. Ich połączenie zaowocowało niespotykaną wcześniej wydajnością systemu AF oraz szybkością osiąganą dotychczas wyłącznie przez korpus α9. Elastyczność podczas zdjęć to także rezultat zastosowania obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T 24–200 mmviii F2,8 – F4,5. Dzięki dużemu zakresowi ogniskowych aparat RX100 VII sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.Nowy standard wydajności systemu AF w aparacie kompaktowym Sony RX100 VII

 
Aparat RX100 VII wyposażono w najlepszy na świecie [v] system AF z 357 umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej polami AF wykrywającymi fazę oraz 425 polami wykrywającymi kontrast. Ulepszenia w sterowaniu napędem obiektywu skróciły ponadto ustawianie ostrości do najmniejszej na świeciev wartości: 0,02 [svi]. Znaczącą zmianą w działaniu automatyki ostrości i ekspozycji podczas zdjęć seryjnych [xiii] jest wyliczanie parametrów AF/AE nawet 60 razy na sekundę [ii] oraz utrwalanie dynamicznych akcji z szybkością do 20 kl./s [iii], ze śledzeniem ostrości i ekspozycji.
 
Przetwornik obrazu umożliwia obecnie fotografowanie bez zaników obrazu [iv]. Oznacza to, że podgląd pozostaje widoczny nawet przy zdjęciach z szybkością 20 kl./s [iii], jak w modelu α9. Nowością w aparacie RX100 VII jest tryb zapisu "Pojedyncza seria zdjęć" [ix]. Pozwala on fotografować w formacie JPEG/RAW z szybkością do 90 kl./s [x], z użyciem migawki niwelującej zniekształcenia. W trybie "Pojedyncza seria zdjęć" [ix] dynamiczne akcje są utrwalane tak, jak na pojedynczych zdjęciach. Aparat wykonuje jednak 7 zdjęć w szybkością 90, 60 lub 30 kl./s, umożliwiając wybór najlepszego momentu.
 
RX100 VII jest pierwszym aparatem kompaktowym z funkcjami "Śledzenie w czasie rzeczywistym" oraz "Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym". Pierwsza z nich, wykorzystująca najnowszy algorytm Sony, rozpoznaje obiekty z użyciem sztucznej inteligencji i gwarantuje maksymalną precyzję przy ich utrwalaniu, również za pomocą panelu dotykowego z tyłu aparatu. "Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym" to najnowsza wersja renomowanej, opartej na sztucznej inteligencji technologii Sony Eye AF. Rozpoznaje ona obiekty w celu wykrycia oczu i ich analizy w czasie rzeczywistym, a przez to zwiększa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF przy fotografowaniu ludzi i zwierzątvii. W rezultacie fotograf może skoncentrować się wyłącznie na kompozycji ujęcia [xiv].
 
Reklama
Polska jest piękna
 

Sony RX100 VII do filmowania

 
Aparat RX100 VII jest lekki i nieduży: waży około 302 g przy wymiarach 102 x 58 x 43 mm [xv]. Oznacza to, że można go stale mieć przy sobie i zainstalować tam, gdzie nie zmieszczą się większe modele. Tym bardziej zaskakujący jest więc zestaw profesjonalnych funkcji do filmowania, które znakomicie ułatwią pracę autorom wideoblogów i innym twórcom treści:
 
 • Wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie XAVC S™ o dużej przepływności, z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy [xi]
 • Śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym w czasie filmowania
 • Stabilizator obrazu 4K Active SteadyShot, 8-krotnie wydajniejszy niż standardowy stabilizator 4K SteadyShot [xvi]
 • Wbudowane wejście mikrofonowe [xvii]
 • Krzywe Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3
 • Zgodność z dodatkiem "Movie Edit" do aplikacji mobilnej Imaging EdgeTM umożliwiającym stabilizację i edycję filmów
 • Zapis filmów w układzie pionowym [xviii]
 • Funkcja nagrywania interwałowego [xix] do tworzenia animacji poklatkowych
 • Tryb Super Slow Motion [xx]: nagrywanie z szybkością do 1000 kl./s
 • Możliwość obrócenia ekranu o 180 stopni: ułatwienie przy filmowaniu wideoblogów

—RX100 VII wyznacza nowe standardy fotografowania i filmowania aparatem kompaktowym — mówi Yann Salmon-Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Jesteśmy przekonani, że jego fenomenalna szybkość i system AF spotkają się z bardzo dobrym przyjęciem klientów. Świadomość, że ich aparat dorównuje potencjałem modelowi α9, przełoży się na pełne zaufanie do tego modelu.

 
Dostawy aparatu RX100 VII do Europy rozpoczną się w sierpniu 2019 r.
 
Sony RX100 VII Aparat fotograficzny
Sony RX100 VII Aparat fotograficzny
Sony RX100 VII Aparat fotograficzny
 
[i] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu.
 
[ii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.
 
[iii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, w trybie zdjęć seryjnych "Hi". Dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.
 
[iv] Gdy używana jest migawka elektroniczna. Im dłuższy czas otwarcia migawki, tym mniejsza częstotliwość odświeżania ekranu.
 
[v] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem i przetwornikiem obrazu typu 1,0". Stan na lipiec 2019 r., badanie Sony.
 
[vi] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 9,0 mm (szeroki kąt), EV 6,6, automatyce programowej, trybie ustawiania ostrości AF-A i centralnym obszarze AF.
 
[vii] Tryb ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oczy zwierząt działa tylko przy fotografowaniu. Nie można go łączyć z funkcją śledzenia ostrości. Nie są rozpoznawane oczy pewnych zwierząt. Efektywność ustawiania ostrości zależy od sceny i właściwości motywu.
 
[viii] Kąt widzenia (w przeliczeniu na format 35 mm).
 
[ix] W jednej serii wykonywanych jest siedem fotografii. Ostrość i ekspozycja są nastawiane na pierwsze zdjęcie.
 
[x] Przy wybranym trybie zapisu "Pojedyncza seria zdjęć: Hi".
 
[xi] 3840 × 2160 pikseli. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3). Kiedy funkcja "Temp. auto. wyłącz." jest ustawiona na "Standardowa", czas wykonywania zdjęć seryjnych jest ograniczony do mniej więcej 5 minut.
 
[xii] Aby wyświetlać filmy HDR (HLG), należy za pomocą przewodu USB podłączyć ten produkt do telewizora Sony zgodnego z HDR (HLG).
 
[xiii] W porównaniu z modelem RX100 VI.
 
[xiv] Aparat pozwala na wybór lewego lub prawego oka zarówno w menu, jak i przy użyciu panelu dotykowego.
 
[xv] Szerokość × wysokość × głębokość.
 
[xvi] Kąt kompensacji obrazu przy minimalnej ogniskowej (w porównaniu ze standardowym trybem 4K).
 
[xvii] Do podłączenia mikrofonu bez użycia zestawu z uchwytem niezbędne jest dodatkowe wyposażenie.
 
[xviii] Odtwarzanie filmów w aparacie odbywa się w układzie poziomym. Możliwość odtwarzania filmów w pionie zależy od urządzenia.
 
[xix] Podczas nagrywania interwałowego nie działa funkcja Wi-Fi.
 
[xx] Nie jest możliwe nagrywanie dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.
 
[xxi] W tym jeden w korpusie aparatu RX100 VII

 

Autor: Materiały prasoweNajnowsze fotografie

Na łące Sztuka - Ray Charls Czekolada Normalnie to koń by się uśmiał Wspinaczka 3p 20190831