Sony SLT-A55 i SLT-A33 - cyfrówki z półprzezroczystym lustrem i szybkim trybem zdjęć seryjnych

Sony SLT-A55 i SLT-A33 - cyfrówki z półprzezroczystym lustrem i szybkim trybem zdjęć seryjnych

W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, Sony SLT-A55 i SLT-A33 zawierają nieruchome, półprzepuszczalne lustro, którego zadaniem jest "rozwidlenie" ścieżki optycznej. W efekcie ok. 30% światła trafia do czujnika autofocusa opartego na detekcji fazowej, a pozostała część kierowana jest bezpośrednio do matrycy.


Technologia półprzezroczystego lustra, zastosowana w aparatach Sony SLT-A55 i SLT-A33 (Single Lens Translucent), pozwala m.in. na fotografowanie z prędkością do 10 klatek na sekundę (7 klatek w przypadku A33), co jest w chwili obecnej największą szybkością dostępną w aparatach z matrycą APS-C. Prezentowane aparaty pozwalają też na szybkie nastawianie ostrości podczas nagrywania filmów w jakości 1080i. Podgląd obrazu w czasie rzeczywistym jest  możliwy za pośrednictwem elektronicznego wizjera o rozdzielczości 1.15 mln punktów, pokrywającego 100% kadru (w lustrzankach cyfrowych nie mamy takiej możliwości, gdyż uniesione podczas filmowania lustro uniemożliwia dotarcie światła do wizjera). Kolejną różnicą aparatów SLT-A55 i SLT-A33, w stosunku do tradycyjnych lustrzanek, są mniejsze rozmiary.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem