Sony SLT-A55 - pierwsze wrażenia

Sony SLT-A55 - pierwsze wrażenia

24 sierpnia bieżącego roku firma Sony zaprezentowała dwa zupełnie nowe aparaty fotograficzne, które mogą znacząco wpłynąć na sposób postrzegania lustrzanki przez jej potencjalnych użytkowników. Sony SLT-A55 i SLT-A33, bo takie nazwy noszą te nowości, zostały przedstawione przez firmę Sony Poland, która udostępniła nam jeden z pierwszych egzemplarzy modelu SLT-A55. Kilkugodzinny kontakt z tym aparatem pozwolił na przygotowanie krótkiego artykułu podsumowującego pierwsze wrażenia z jego użytkowania. Zapraszamy do lektury.

Strona 1


Aparaty fotograficzne ciągle się zmieniają. Stwierdzenie to jest banalne i bardzo ogólne, ale w tym artykule chciałbym się skupić tylko i wyłącznie na lustrzankach, których ewolucja jest burzliwa i ciekawa zarazem. Długie dziesięciolecia dzielą nas od momentu pojawienia się pierwszych lustrzanek jednoobiektywowych z wymienną optyką. Przez lata ten typ kamer fotograficznych rozwijał się i dopasowywał do potrzeb nie tylko fotografów zawodowych, ale – co najważniejsze – fotoamatorów. Patrząc z perspektywy czasu na ostatnie 50 lat, można wskazać kilka ważnych dat i osiągnięć. Z całą pewnością do takiej listy należy zaliczyć pojawianie się pomiaru światła TTL, zastosowanie automatyki ekspozycji (PASM), wprowadzenie automatycznego nastawiania ostrości (autofocusa) i wiele, wiele innych, które w ten czy innych sposób wpłynęły na konstrukcje sprzedawanych obecnie lustrzanek. Oczywiście nie sposób tutaj nie wspomnieć o prawdziwej cyfrowej bombie, jaka rozszarpała tradycyjnie uporządkowany, analogowy kosmos fotografii. Fala uderzeniowa nie ominęła lustrzanek i dlatego obecnie mamy do dyspozycji amatorskie aparaty o możliwościach, o których 10 lat temu mogliśmy jedynie  pomarzyć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem