Sony zaprezentowało nowy wizjer OLED, który ma oferować rozdzielczość UXGA i imponującą prędkość odświeżania

Sony zaprezentowało nowy wizjer OLED, który ma oferować rozdzielczość UXGA i imponującą prędkość odświeżania

Sony zaprezentowało nowy, rewolucyjny wizjer OLED, który ma gwarantować jeszcze bardziej realistyczny obraz. Ma o tym decydować zastosowanie niezwykle małych pikseli o rozmiarze 6,3 μm, które pozwalają uzyskać imponującą, jak na ten rodzaj podzespołu, rozdzielczość UXGA 5,76 MP (1600x1200 pikseli). W porównaniu z i tak świetnym wizjerami stosowanymi w aparatach takich jak Panasonic GH5 i Sony a7R III rozdzielczość została zwiększona niemal 1,6-krotnie. Pomimo rozwinięcia możliwości wizjera pobór mocy ma pozostać taki sam, jak w obecnie stosowanych elementach.


Wizjer może działać w dwóch trybach – progresywnym, w którym następuje odczyt linii po linii z prędkością 120 kl./s, a także w trybie dwu-liniowo progresywnym, w którym dochodzi do zmniejszenia o połowę rozdzielczości pionowej, co skutkuje zwiększeniem prędkości odświeżania do 240 kl./s. Wizjer ten powstał wskutek przeprojektowania dotychczas stosowanych struktur i zastosowania układu filtrów barwnych umieszczonych bezpośrednio na diodzie krzemowej. Przebudowany został również obwód elektryczny, co spowodowało zmniejszenie o połowę wymaganego napięcia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem