Sony DSC-T75 - elegancja i wysoka jakość zdjęć

Sony DSC-T75 - elegancja i wysoka jakość zdjęć

Aparaty Sony z linii T są niewątpliwie jednymi z najbardziej elegancko wyglądających na rynku cyfrowych kompaktowych aparatów o wielu funkcjach. Sprawdzamy, jak wypada aparat Sony DSC-T75 w codziennym użytkowaniu.


Po wyjęciu z pudełka aparat robi wrażenie bardzo dobrze i solidnie wykonanego. Jest płaski, ma czarną, aluminiową obudowę ze srebrnymi elementami, przesuwną osłonę obiektywu oraz duży (3" średnicy) ekran dotykowy LCD. Do zestawu dołożony jest rysik, który służy do poruszania się po dotykowym menu aparatu, a także bateria, która wystarcza na około 270 zdjęć (pomiar według normy Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD). W zestawie znajdziemy także kabel HD służący do wyświetlania zdjęć na telewizorach o rozdzielczości High Definition.
Technologia Clear Photo LCD Plus zapewnia wyjątkową wyrazistość i wierne odwzorowanie barw na ekranie aparatu, zaś antyrefleksyjna powłoka zwiększa kontrast i widoczność, nawet w bardzo jasnym, dziennym świetle. W trybie fotografowania użytkownik ma możliwość ustawienia ostrości w dowolnym miejscu ekranu – wystarczy, że go dotknie. Dodatkowo dotknięcie twarzy powoduje włączenie funkcji detekcji twarzy. Przy przeglądaniu zdjęć dotknięcie ekranu powoduje powiększenie danego miejsca.
Wysoką jakość zdjęć gwarantuje zastosowanie matrycy Super HAD CCD o rozdzielczości 8,1 miliona pikseli, sterowanej nowoczesnym procesorem obrazu BIONZ.

Model T75, przy swoich małych rozmiarach, dysponuje dużymi możliwościami fotografowania. Oferuje użytkownikowi obiektyw wysokiej jakości Carl Zeiss Vario-Tressar, 10 trybów tematycznych, funkcję rozpoznawania twarzy, rozpoznawania uśmiechu, sprzętowy retusz zdjęć, a także mnóstwo innych funkcji sprawiających, że nawet zdjęcia wykonywane w trudnych warunkach będą dobre.
Przydatna jest funkcja DRO, która automatycznie koryguje kontrast oraz ekspozycję.


fot. SwiatObrazu.pl - Sony DSC-T75
tryb krajobrazowy

Funkcją ułatwiającą fotografowania ludzi jest opcja wykrywania twarzy, która automatycznie ustawia ostrość na twarz, tak więc fotografujący nie musi martwić się o to, że autofocus, ze względu na mnogość planów, ustawi ostrość nie tam gdzie chce.


fot. SwiatObrazu.pl - Sony DSC-T75
wykrywanie twarzy

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem