Sony DSC-W170

Sony DSC-W170

W styczniu tego roku firma SONY zaprezentowała nową linię kompaktów przeznaczonych dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Były to modele W110, W120, W130, W150 oraz W170.


Mamy przyjemność przetestować najwyższy model z  tej serii – Sony DSC-W170. Jest to kompakt adresowany do użytkowników, którzy nie uznają kompromisów i chcą aby „na pokładzie” ich aparatu znalazło się  jak najwięcej nowinek technologicznych przydatnych w fotografowaniu. Jakie one są i czy faktycznie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, dowiecie się w dalszej części testu.

Co dostajemy w pudełku?
Oprócz aparatu dostajemy akumulator NP-BG1 wraz z ładowarką, elegancki pasek na rękę, kable umożliwiające podłączenie do portu USB i telewizora HDTV, oraz instrukcję obsługi z płytą CD zawierającą oprogramowanie.

Pierwsze wrażenie
Mały, elegancki i solidny. W tych trzech słowach zawiera się kwintesencja jego designu, widoczna w najdrobniejszych detalach. Wzrok przykuwają takie dodatki jak chromowane wstawki na bokach obudowy, wokół obiektywu i na przyciskach, a także biało-srebrny pasek na rękę. Producent bardzo się postarał i należy się mu za to pochwała.

Zanim włączymy aparat
Przed pierwszym uruchomieniem aparatu należy naładować do pełna akumulator. Ponieważ operacja ta trwa około 5 godzin, mamy wystarczająco dużo czasu aby przeczytać „na sucho” instrukcję obsługi. Nie bez powodu o niej wspominam, gdyż mnogość funkcji, jaką posiada aparat W170, może przyprawić o ból głowy początkującego użytkownika, zwłaszcza jeśli jest to jego pierwszy aparat.

Oprogramowanie

Instalacja oprogramowania na systemie Windows XP Home Edition przebiega w miarę sprawnie i jest w pełni zautomatyzowana. Po jej zakończeniu na pulpicie pojawiają się takie oto ikonki:Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem