17 czerwca 2008, 13:56
Autor: Piotr Madura
czytano: 11651 razy

Sony Ericsson C905 - Więcej niż aparat. Więcej niż telefon.

Sony Ericsson C905 - Więcej niż aparat. Więcej niż telefon.

Sony Cybrer-shot C905 bardziej przypomina kompaktowy aparat cyfrowy niż telefon komórkowy. Kiedy zaś spoglądamy na specyfikację, okazuje się, że funkcja telefonowania jest w tej komórce tylko dodatkiem.

Wielu z nas nie rozstaje się ze swoim telefonem komórkowym ani na chwilę. Zastępuje nam zegarek, organizer, przenośny odtwarzacz muzyki i radia. Jeszcze do niedawna przetworniki obrazu  umieszczone w komórkach nie pozwalały na wykonywanie dobrej jakości zdjęć, które można by później przenieść na papier. Dlatego też, chcąc otrzymać lepszej jakości fotografie, trzeba było zabierać ze sobą aparat. Technika jednak idzie do przodu, a wraz z nią poprawia się jakość obrazu wykonywanego telefonem komórkowym.


Idealnym potwierdzeniem tego trendu jest nowy produkt firmy Sony. Biorąc pod uwagę wygląd, Sony Cybrer-shot C905 bardziej przypomina kompaktowy aparat cyfrowy niż telefon komórkowy. Kiedy zaś spoglądamy na specyfikację okazuje się, że funkcja telefonowania jest w tej komórce niemalże dodatkiem.


Oprócz funkcji aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego do dyspozycji mamy także przeglądarkę internetową, system A-GPS, odtwarzacz plików muzycznych, organizer i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych aplikacji.


To, co najbardziej nas interesuje, to funkcja fotografowania i filmowania. Telefon wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 8,1 Megapiksela, obiektyw z automatyką ostrości, stabilizator obrazu, ksenonową lampę błyskową i oświetlacz LED oraz wyjście TV. Obraz wyświetlany jest na 2,4-calowym, odpornym na zarysowania ekranie QVGA ze szkła mineralnego.


Zapis danych odbywa się na kartach Memory Stick Micro (karta 2GB dołączona jest do zestawu) lub w pamięci wbudowanej o pojemności 160MB. Komunikację z komputerem zapewnia złącze USB.


www.swiatobrazu.pl