Sony FX7: test kamery

Sony FX7: test kamery

Kamera Sony FX7 to model, który jest pomostem pomiędzy sprzętem konsumenckim a profesjonalnym. Z założenia dedykowany jest zaawansowanym amatorom, ale często wykorzystywany przez zawodowców.

Obudowa, Obiektyw


Z wyglądu kamera jest podobna do bardzo popularnej profesjonalnej PD 170, jednak zapisuje już obraz w formacie Full HDV 1080i lub w formacie DV. Rejestruje obraz na kasecie MiniDV. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, tanie i dobre dla tradycjonalistów przywiązanych do taśmy. Wadą tego rozwiązania jest… sama taśma. Jej delikatność, wrażliwość na uszkodzenie mechaniczne, temperaturę… czy skomplikowany mechanizm w kamerze. Ale też nie ma co tragizować. Trzeba mieć dużego pecha, by coś się stało. Jeśli coś się stanie, to raczej z powodu kiepskiej jakości taśmy, jej zużycia bądź brudnych głowic lub też z powodu niewłaściwej eksploatacji. Ale to inny temat.
Kolejna wada takiego rozwiązania to konieczność wgrywania materiału do komputera, by wykonać montaż, bo chyba już mało kto montuje na zestawie liniowym. W tym względzie jestem gorącym fanem zapisu na dyskach lub kartach pamięci. Ale ta kamera jest na taśmę i nie ma co „gdybać”.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem