Sony FX7: test kamery

Sony FX7: test kamery

Kamera Sony FX7 to model, który jest pomostem pomiędzy sprzętem konsumenckim a profesjonalnym. Z założenia dedykowany jest zaawansowanym amatorom, ale często wykorzystywany przez zawodowców.

Ergonomia, styl pracy, Praca AF, DźwiękErgonomia, styl pracy
Kamera, mimo iż jest stosunkowo lekka, jest bardzo stabilna w pracy i zarazem poręczna. Dobrze leży w dłoni, dobrze siedzi na statywie i nie trzeba kombinować, by móc przyjąć stabilną pozycję. Wszystko jest intuicyjne i na miejscu. Być może to kwestia przyzwyczajenia, bo wcześniej przez kilka lat pracowałem kamerą PD 170. Pewne jest to, że dzięki bardzo dobrej stabilizacji optycznej obrazu nawet na długiej ogniskowej można z ręki zrobić nietrzęsące się i niebujające ujęcie. Pracuję często kamerą Panasonic HVX200 i w tym przypadku Sony daje olbrzymią przewagę. Wspomniane wcześniej pokrętło przesłony, to standard w tej klasie kamer i, niestety, wada. Pomysł ów jest średnio wygodny. Układ automatyki ekspozycji działa dobrze, ale jest wiele sytuacji, gdzie stosowanie przesłony manualnej jest konieczne i wcale nie wynika z niedoskonałości systemu. Otóż przy panoramach czy jazdach, kiedy zmienia się ekspozycja planu zdjęciowego, automatyka czujnie koryguje różnice, ale my akurat chcemy stałej wartości przesłony.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem