Sony FX7: test kamery

Sony FX7: test kamery

Kamera Sony FX7 to model, który jest pomostem pomiędzy sprzętem konsumenckim a profesjonalnym. Z założenia dedykowany jest zaawansowanym amatorom, ale często wykorzystywany przez zawodowców.

Akcesoria, Podsumowanie


Akcesoria: statyw, baterie, oświetlenie, …
Dostępne akcesoria to FX7 w sposób dość znakomity powiększają możliwości kamery. Wspomniana nasadka szerokokątna, sungun, baterie o dużej pojemności czy statyw.

Akumulator NP.-F970 (http://www.Sony.pl/product/cac-batteries---chargers/np-f970) to niewielki, ważący zaledwie 220 g, ale niezbędny gadżet. Z taką baterią kamera będzie pracować intensywnie kilka godzin. Dwie takie bateria załatwią nam kilka dni zasilania bez konieczności doładowywania podczas pieszych czy rowerowych wędrówek.

Statyw VCT-1170RM jest lekki, ale stabilny. Wyposażony w głowicę olejową, pozwala płynnie i bez zacięć wykonywać panoramy pionowe i poziome. Co ważne, wyposażony jest w głowicę kulową i poziomicę, tak więc wykonanie panoramy bez walącego się horyzontu to żaden problem. Według mnie, idealnie pasuje do tej kamery i stanowi kompromis pomiędzy stabilnością, masą, mobilnością i ceną. http://www.sony.pl/product/cac-tripods/vct-1170rm
Statyw również wyposażony jest w szwenk ze zdalnym sterowaniem podłączonym do kamery za pośrednictwem łącza lanc. W ten sposób lewą ręką przy rączce od statywu możemy obsłużyć start i stop kamery, a także transfokator. Dla wielu będzie to znaczne udogodnienie.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem