12 października 2009, 06:01
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4698 razy

Sony TRIMASTER SRM-L560, czyli telewizor profesjonalny

Sony TRIMASTER SRM-L560, czyli telewizor profesjonalny

56-calowy olbrzym, Sony TRIMASTER SRM-L560, charakteryzuje się rozdzielczością 3840x2160 i ceną, która skutecznie odstraszy wszystkich tych, którzy już w tej chwili myślą o dalekosiężnych inwestycjach. Koszt tego giganta ma wynieść około 77500 dolarów, co w przeliczeniu na naszą rodzimą walutę daje plus-minus 225000 złotych.

Sama nazwa TRIMASTER ma być synonimem dla "mistrza trzech kategorii", telewizora idealnego. Kategoriami tymi są - jak twierdzi producent - wierna reprodukcja rzeczywistych kolorów, perfekcyjna jakość wyświetlanego obrazu i niezawodność. Szczerze mówiąc, z tego co można zauważyć, hasła reklamowe Sony'ego są odwrotnie proporcjonalne w stosunku do ceny; w przypadku produktów mniej "high-endowych" nie uświadczymy tak pieszczącej uszy, lakonicznej wypowiedzi, jak powyższa. Możnaby wręcz rzec, wnioskując z niektórych reklam, że co tańsze, to lepsze.

czyli profesjonalny telewizor sony
 

Kąt widzenia wynosi tutaj 170 stopni, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jakość obrazu uzależniona będzie od zastosowania 12-bitowego silnika i systemów podświetlania matrycy TFT, jakimi są RGB i LED. Możliwe będzie też równoczesne wyświetlanie czterech różnych nagrań wideo w trybie podzielonego ekranu (funkcja ta została ochrzczona jako Quad View).

Szukając odpowiedniego portu natkniemy się po drodze na m. in. cztery DVI-D, cztery HDMI i gniazdo Ethernetowe. W Japonii Sony TRIMASTER SRM-L560 pojawić ma się pierwszego listopada.

 


 

Źródło: Softpediawww.swiatobrazu.pl