Spacer z Panasonic Lumix DMC-TZ4

Spacer z Panasonic Lumix DMC-TZ4

Panasonic Lumix DMC-TZ4 jest podobno bardzo inteligentnym aparatem: inteligentna kontrola czułości, inteligentny dobór ekspozycji, inteligentny wybór sceny. Sprawdzimy, czy ta deklaracje producentów są prawdziwe.


Pierwsze, co zwraca uwagę, solidna budowa aparatu. Nie jest on może tak niewielki i lekki jak większość obecnie wypuszczanych na rynek aparatów kompaktowych, ale jak wiadomo, im cięższy aparat, tym mniejsze drgania. Ma duży, 2,5" ekran, który dostosowuje poziom jasności wyświetlacza do panujących warunków oświetleniowych, co przydaje się zwłaszcza w ostrym słońcu i przy słabym oświetleniu. Aparat ma stosunkowo mało przycisków, dzięki czemu jest prosty w obsłudze.

Na uwagę zasługuje inteligentny tryb robienia zdjęć. Aparat sam dobiera odpowiedni program spośród najczęściej używanych, takich jak: portret, krajobraz, makro czy tryb nocny. Dodatkowo, inteligentny tryb kontroluje czułość ISO, którą dostosowuje tak, aby szczegóły zarówno w najjaśniejszych, jak i w najciemniejszych miejscach były widoczne. Wykrywa także twarze na zdjęciu, ustawiając na nie ostrość i dostosowując do nich ekspozycję. Ciągły system autofocusa sprawia, że aparat mierzy ostrość jeszcze przed wciśnięciem migawki do połowy, co skraca czas autofocusa. Fotografując w inteligentnym trybie automatycznym, nie musimy martwić się o zmieniające się warunki, gdyż aparat sam się do nich przystosuje. Poniżej przedstawiam dwa zdjęcia: pierwsze wykonane w trybie automatycznym, drugie w inteligentnym trybie automatycznym. Widać, że aparat tak dostosował ustawienia, aby oprócz faktury wieży widoczny był także błękit nieba.


fot. Dorota Bigo - Panasonic Lumix DMC-TZ4
tryb automatyczny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem