Spotkanie autorskie z Chrisem Niedenthalem

Spotkanie autorskie z Chrisem Niedenthalem

Płockie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na spotkanie autorskie z Chrisem Niedenthalem (fotografem, fotoreporterem, świadkiem przemian polskich), które odbędzie się 20 maja 2015 r. (środa), o godzinie 18.00 w Domu Darmstadt, w Płocku przy Stary Rynek 8.


Chris Niedenthal - fotograf, fotoreporter, urodził się w rodzinie polskich emigrantów w Londynie, mieszka i pracuje w
Polsce. W 1973 roku przyjechał do Polski z krótką wizytą i został na stałe. W 1998 roku otrzymał polskie obywatelstwo. W tym czasie pracował dla takich magazynów jak "Newsweek", "Time", "Der Spiegel", "Geo" i "Forbes". W 1986 roku otrzymał nagrodę World Press Photo za portret sekretarza generalnego węgierskiej partii komunistycznej, Jánosa Kádára, który trafił na okładkę "Time'a". 14 grudnia 2009 roku został odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis.
 
Pierwszy materiał fotograficzny jaki wykonał w Polsce przedstawiał "nielegalne" i prowizoryczne kościoły, tworzone pomimo zakazu
władz państwowych. W 1978 był pierwszym fotoreporterem, który po wybraniu Karola Wojtyły na papieża, przyjechał do jego rodzinnego miasta Wadowic. 17 października wykonał zdjęcia księgi parafialnej z wpisem o powołaniu kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. W 1980 roku był pierwszym zagranicznym fotoreporterem wpuszczonym do Stoczni Gdańskiej podczas strajku. Ogromną popularność zdobyła jego fotografia z pierwszych dni stanu wojennego przedstawiająca transporter opancerzony SKOT, stojący pod kinem Moskwa na którym był billboard reklamujący film Czas apokalipsy Francisa Forda Coppoli.

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem