Spotkanie z cyklu Opowieści fotografów z Januszem Leśniakiem

Spotkanie z cyklu Opowieści fotografów z Januszem Leśniakiem

Cechą charakterystyczną twórczości Janusza Leśniaka jest kontemplacyjny charakter jego fotografii, aura wyciszenia, spokoju i harmonii. Cień pojawiający się na zdjęciach można interpretować – idąc tropem artysty – jako "uczłowieczenie" sfotografowanej przestrzeni, można go również potraktować jako wyraźne zaznaczenie obecności artysty, dla którego istotą twórczości nie jest beznamiętne dokumentowanie otaczającej rzeczywistości, ale ujawnianie poprzez fotografię subiektywnych odczuć i emocji.


W czasach kiedy wszyscy fotografują w pośpiechu pejzaże i nowo odkryte miejsca, lub robią sobie setki zdjęć na tle egzotycznych widoków, twórczość Janusza Leśniaka jest zjawiskiem osobnym i ciekawym. On bowiem nigdzie się nie spieszy, powraca wiele razy do tych samych miejsc, a swoją obecność na fotografii powściągliwie sugeruje, a nie narzuca. W tej fotografii liczy się nie sam człowiek, czy jego otoczenie, ale ich wzajemna relacja.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem