28 listopada 2016, 10:59
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1986 razy

Spotkanie z Markiem Arcimowiczem w Kielcach

Spotkanie z Markiem Arcimowiczem w Kielcach

Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej w Kielcach jest organizatorem spotkania z Markiem Arcimowiczem - fotografem i dziennikarzem, współpracującym z National Geographic Polska. Zebrana publiczność będzie mogła podziwiać wiele wspaniałych fotografii, wykonanych w odległych zakątkach naszej planety oraz poznać kulisy pracy na planie programu "Kobieta na krańcu świata".

Marek Arcimowicz urodził się w 1972 roku. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Jego pasja poznawania świata, tego co naturalne, piękne, zaskakujące, trudne do osiągnięcia - wciąż wydaje nowe owoce.
[kn_free]
 
Fotografował w różnych stronach świata, w regionach obcych kulturowo Europejczykowi, bardzo egzotycznych, dziwnych, nieznanych, odległych. Od śnieżnej pustki Spitsbergenu, przez pustynię Gobi, Indie, Mongolię, Nepal i himalajskie szczyty. Tędy prowadziły szlaki wędrówek Arcimowicza, nieustającego w poszukiwaniu intensywnych wrażeń, niejednokrotnie balansujących na granicy ekstremum, co doprowadziło go do elity światowych fotografów.
[kn_advert]
 
Od roku 1999 współpracuje z polską edycją magazynu National Geographic. Jego prace i artykuły publikowano na łamach m.in.: National Geographic Traveler, Podróże, Focus, GEO, Góry, Voyage, Newsweek, Wiedza i Życie, Gazeta Wyborcza. Jego fotografie były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie “Oczami fotografów National Geographic".
 
Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2016 r., o godz. 18:00, przy ulicy Śląskiej 11a w Kielcach. Wstęp bezpłatny.
 
Fot. Marek Arcimowicz
 
Fot. Marek Arcimowicz
 
Fot. Marek Arcimowicz
 
Fot. Marek Arcimowicz
 
Fot. Marek Arcimowicz
 


www.swiatobrazu.pl