Spotkanie z Natalią Lach-Lachowicz w Muzeum Śląskim

Spotkanie z Natalią Lach-Lachowicz w Muzeum Śląskim

Intrygująca, odważna i niezwykle twórcza – tak w ogromnym skrócie można opisać Natalię Lach-Lachowicz, gościa spotkania w ramach Akademii wideo-artu. Wizyta w Muzeum Śląskim jednej z najważniejszych postaci kobiecych w polskiej sztuce XX wieku zainauguruje czasową ekspozycję jej pracy "Marzenia Brunhildy" oraz prezentację filmu "Sztuka Natalii LL" (reż. Andrzeja Sapija), które do 8 stycznia 2017 roku można zobaczyć w przestrzeni Galerii sztuki polskiej po 1945 roku.


Urodzona w 1937 roku w Żywcu Natalia Lach-Lachowicz to jedna z najważniejszych polskich artystek 2. połowy XX wieku, współtworzących powojenny nurt polskiej neoawangardy. Artystka w swojej twórczości zajmowała się fotografią, grafiką, malarstwem, a także sztuką performansu i filmem eksperymentalnym. Jej prace wypływają z koncepcji tzw. "sztuki pojęciowej" i  są jednym z najważniejszych przykładów twórczości o zabarwieniu feministycznym. Prezentacja pracy Natalii Lach-Lachowicz "Marzenia Brunhildy" (1991) kończy tegoroczną edycję cyklicznego przeglądu wideo-artów w Muzeum Śląskim. Pokaz wideo-artu połączony został ze spotkaniem z artystką, podczas którego Natalia LL opowie o swojej twórczości, inspiracjach oraz charakterze pracy artystycznej.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem