Spotkanie z Dariuszem Bógdałem

Spotkanie z Dariuszem Bógdałem

Gdańska Galeria Fotografii zaprasza na spotkanie z autorem wystawy "Pejzaże przelotne" Dariuszem Bógdałem, o której pisaliśmy już w serwisie 1 lutego. Ekspozycję można jeszcze oglądać w Galerii do 24 lutego. Natomiast spotkanie z artystą odbędzie się we wtorek 21 lutego o godzinie 17. Autor pokaże zdjęcia i filmy, których nie ma na wystawie a także opowie o swoich wysokościowych doświadczeniach i przygodach.


Od kuratora
Dariusz Bógdał, nauczyciel sportów walki, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, pracujący nad doktoratem dotyczącym sportów ekstremalnych, harcuje po niebie z silnikiem na plecach i nogami w powietrzu. Jedną ręką celuje przymocowanym do kasku cyfrakiem, w tym czasie druga zabawia się sterami.
Przelotem wycina co zechce, z tego co widzi. Jest oczytany w odgórnych pejzażach, potrafi ocenić ich wagę. Nie kuszą go łaszące się słodkie widoczki, o których marzą edytorzy wysokonakładowych albumów. Bawi się perspektywą, ironizuje, obłaskawia formy, układa nie zawsze proste fabuły, znajduje klimaty intymne w sferycznej niecodzienności. Jego fotografie, przyłapane przy szybkości do kilkudziesięciu km/godz. miewają czasem walory subiektywnego dokumentu, często jednak stanowią zagadkowe samodzielne niezależne byty, którym nawet precyzyjne opisy nie przeszkadzają w pozostaniu wielką, często mistyczną niewiadomą.
Unosi go w górę kawałek tkaniny i silnik niewielkiej mocy. Buszuje po całej Polsce. Cieszą go nawiązywane przyjaźnie i znajomości – od artystów i ludzi kultury po lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli władz.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem