16 czerwca 2009, 12:03
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 986 razy

Spotkanie z fotografami sportowymi

Spotkanie z fotografami sportowymi

Zapraszamy na kolejne spotkanie towarzyszące wystawie `Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii "Gazety Wyborczej". Tym razem będzie można porozmawiać z fotografami sportowymi.

Zmiany w relacjonowaniu sportu przez ostatnie 20 lat wydają się najbardziej znamienne. Nie tylko rozwój techniki fotograficznej dał więcej możliwości. Wiele dyscyplin sportowych zmieniło się przez ten czas ? od strojów sportowców, poprzez organizacje konkurencji, wyniki czy wreszcie organizacje zawodów.

Przede wszystkim zmienił się jednak sposób fotografowania sportu. Wraz z coraz doskonalszym technicznie sprzętem i możliwościami jakie oferują współczesne aparaty i obiektywy, reporterzy nie są ograniczeni problemami jak: ilość klatek na kliszy, zbyt wolny czasem naświetlania, który nie pozwala uchwycić dynamicznej akcji. Coraz mocniejsze i jaśniejsze teleobiektywy, szybki autofokus oraz setki zdjęć, które mieszczą się na kartach pamięci umożliwiają uchwyceni najbardziej spektakularnych momentów. Zmieniło się również postrzeganie sportu ? który przestał być domeną wąskiej grupy zawodowców w trykotach a stał się codziennością dla wielu ludzi, stylem życia i modą. Sportowcy stali się również ikonami popkultury, a ukazywanie ich życia okazało się równie interesujące co ukazywanie ich osiągnięć. Rozgrywki i mistrzostwa są w  też wydarzeniami, na których chętnie pokazują się politycy, aktorzy i gwiazdy pop. Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzą czym różni się fotografowanie wielkich mistrzostw od pokazywania lokalnych rozgrywek i koleżeńskich spotkań na golfie, kiedy sfotografować jak piłka wpada do bramki a kiedy siedzącego na trybunach polityka czy aktora.

Spotkanie z cyklu  towarzyszącego  wystawie Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii ?Gazety Wyborczej?, podczas którego fotografowie opowiadać będą o swoim zawodzie, o stojących przed nimi wyzwaniach oraz o tym, co zmieniło się w tej dziedzinie przez ostatnie 20 lat.

W spotkaniu wezmą udział: Kuba Atys, Bartosz Bobkowski i Mieczysław Michalak.
Prowadzenie Joanna Kinowska.

 


2008 - Chiny, Pekin. Bieg Maratoński Podczas Igrzysk Olimpijskich
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta


INFORMACJE O WYSTAWACH
Spotkanie z fotografami sportowymi
Autor
Wystawa czynna od17 czerwca 2009, 18:00
Wystawa czynna do17 czerwca 2009, 20:00
Wernisaż ---
Miejsce Zachęta - Sala kinowa, Warszawa, Plac Małachowskiego 3,


www.swiatobrazu.pl