Stany graniczne - wystawa fotografii Arkadiusza Goli

Stany graniczne - wystawa fotografii Arkadiusza Goli

Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zaprasza na wystawę "Stany graniczne. Arkadiusz Gola. Fotografia", stanowiącą podsumowanie dotychczasowej pracy autora.Tak o wystawie mówi jej kurator, Danuta Kowalik-Dura: Stany graniczne. Arkadiusz Gola. Fotografia to retrospektywna wystawa, 48 czarno-białych fotografii podsumowujących 20 lat pracy Autora. Eksponowane prace zawierają w swej treści najbardziej istotne dla twórcy motywy, które przewijają się od początku jego zmagań z fotografią i – jak sam mówi – niezmiennie od dwudziestu lat inspirują go i skłaniają do kolejnych fotograficznych peregrynacji.

Prace Goli są dokumentami osadzonymi we współczesnych realiach życia na Górnym Śląsku. Autor penetruje różne środowiska i przestrzenie, tworząc zbiorowy portret grup społecznych, których życie jest wplecione w determinujące je otoczenie i zmieniające się oblicze przemysłu na Górnym Śląsku.

Autorskie refleksje tworzą wielowątkową opowieść o ludziach mieszkających na obrzeżach miast, są dokumentem zaangażowanym społecznie, dotykają zjawisk trudnych, niekiedy skrajnych. Pokazują "stany graniczne" ludzkiej kondycji, zadają pytania o oblicza współczesnego humanizmu i prawd przypisanych ludzkiej naturze. W fotografii interesuje Golę przede wszystkim człowiek, jego praca, otoczenie. Jest miłośnikiem Górnego Śląska, bo właśnie tutaj, w tej wielobarwnej rzeczywistości kreowanej dynamiką współczesnych zmian i tempem przemijania tradycyjnego Śląska, odnajduje szczególną siłę wyrazu.


Wystawa wypożyczona z Muzeum Śląskiego w Katowicach.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem