Haftowanie na zdjęciach - ciekawy pomysł na prace

Haftowanie na zdjęciach - ciekawy pomysł na prace

Hao Can to artysta, który eksploatując archiwalne fotografie daje im nowe, zupełnie odmienne życie - Wykorzystuje nici, aby tworzyć na nich różnorodne - często surrealistycznie wyglądające - wzory. Dzięki temu fotografie przenoszą widza w zupełnie inny świat w odniesieniu do wyjściowych zdjęć.


Prace Hao Can bazują na prostym pomyśle, ale jednocześnie mają wielowymiarowe znaczenie. Teoretycznie to tylko prosta zabawa formą (igłą, nitką i archiwalnymi zdjęciami), ale nowo powstałe formy budują kolejne znaczenia.  Przede wszystkim takie zabiegi podkreślają niezwykłość minionych czasów i sam fakt, że fotografia pozwala z nimi obcować. Odbiorcy nie jest znany kontekst starych zdjęć (choć można go się z łatwością domyślić jak w przypadku fotografii klasowej), jednakże zabieg, który przeprowadza na nich Hao Can jeszcze bardziej je uniwersalizuje.
 
stare zdjęcia
 
fot. Hao Can
 
W zależności od tego co znajdowało się na bazowej fotografii i co doszyła do nich artystka, to efekt może być zabawny, niepokojący czy gorzko-ironiczny. Cóż zdaje się, że to tak samo jak życie - co w szczególności widać podczas oglądania zdjęć minionych pokoleń. Oczywiście nie wszystkie zdjęcia są tak stare i część jest w miarę współczesna, ale biorąc pod uwagę całokształt tej realizacji trudno oderwać się od kontekstu przemijania. 
 
Wygląda na to, że Hao Can próbuje to jakoś z sobą pozszywać. Tu też można znaleźć ciekawe odniesienie do pamięci i próby pozszywania wspomnień. Kolorowe nici stają się więc tym, o czym czasami niechcący konfabulujemy odnosząc się do tego, co przeżyliśmy. 
 
Na codzień Hao Can mieszka w Palm Spring. Więcej jej prac możesz znaleźć na jej Instagramie lub oficjalnej stronie

Stare zdjęcia i haftowanie - prace Hao Can

stare zdjęcia


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem