Nowe życie starych zdjęć - zobacz efekty odrestaurowania archiwalnych fotografii

Nowe życie starych zdjęć - zobacz efekty odrestaurowania archiwalnych fotografii

Mario Unger potrafi tchnąć nowe życie w stare fotografie. Restauruje stare zdjęcia niczym sprawny konserwator zabytków, usuwając wszelkie, nawet poważne zniekształcenia i zabrudzenia, także je kolorując. Zobacz efekty jego pracy.


Pochodzący z Austrii Mario Unger przez 33 lata był nauczyciel muzyki, gdy w pewnym momencie odkrył w sobie pasję do fotografii. W szczególności wciągnęła go praca w Photoshopie, a nabyte umiejętności wykorzystuje do ratowania starych, poniszczonych zdjęć. Początek jego przygody był prozaiczny. Jak mówi sam autor po prostu natrafił na starą, zniszczoną fotografię i pomyślał, iż fajnie byłoby nauczyć się technik, które sprawią, że będzie zdjęcie będzie wyglądało jak nowe. 
 
Aby ćwiczyć swoje umiejętności Mario Unger zaczął pobierać zdjęcia z domeny publicznej Biblioteki Kongresu. Fotograf obecnie odtwarza zdjęcia znalezione online i dostarczone mu przez klientów, którzy pragną odzyskać cenne dla siebie pamiątki. Prace nad pojedynczą fotografią mogą trwać od kilku do nawet 40 godzin - w zależności od charakteru obrazu i uszkodzeń, jakich doznał. 
 
Reklama

Fotografowanie miasta nocą


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem