Steven Meisel fotografuje dla Versace

Steven Meisel fotografuje dla Versace

Steven Meisel jest autorem zdjęć reklamowych dla kampanii wiosna/lato 2016 domu mody Versace. Przed jego obiektywem stanęły modelki: Małgosia Bela, Gisele Bündchen, Haylynn Cohen, Carmen Kass i Frankie Rayder. Steven Meisel - żyjąca legenda, znany z niekonwencjonalnego podejścia do fotografii mody, ze zdumiewającym talentem i umiejętnością interpretowania trendów w modzie w swoich bardzo kolorowych obrazach i tym razem nie zawiódł.


Steven Meisel urodził się w roku 1954 i od dzieciństwa wykazywał żywe zainteresowanie modą. Pasją małego Stevena było przerysowywanie z żurnali sylwetek sławnych kobiet owych czasów; fascynowały go Catherine Deneuve i Charlotte Rampling, Veruschka i Twiggy. Logiczną kontynuacją jego zainteresowań były studia w nowojorskiej High School of Art and Design oraz w Parsons School of Design, gdzie zdobywał szlify ilustratora mody. Taki był również jego pierwszy zawód – zanim rozpoczął karierę fotografa, Meisel zajmował się przede wszystkim rysunkiem. Rozpoczął współpracę z domem mody Halston oraz z magazynem Women's Wear Daily, gdzie co prawda nie realizował jeszcze swojej pasji fotograficznej, jednak doświadczenia te pozwoliły mu zorientować się w świecie, który tak go fascynował. Możliwość zajrzenia za kulisy pokazów, bliskość fotografów, pozostawanie na bieżąco w kwestii najnowszych trendów nauczyło Meisela pewności siebie, która zaprowadziła go niebawem do agencji modelek Elite. Tam wykonał zdjęcia początkującej wówczas modelki, później popularnej aktorki lat 80. – Phoebe Cates (Gremliny rozrabiają, Beztroskie lata w Ridgemont High). Fotografie trafiły do redaktorów popularnego magazynu młodzieżowego Seventeen, którzy zwrócili uwagę nie tyle na portrety modelki, co na ich autora.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem