Steven Meisel fotografuje zwyczajny dzień Naomi Campbell

Steven Meisel fotografuje zwyczajny dzień Naomi Campbell

Steven Meisel jest niewątpliwie jednym z najważniejszych współczesnych fotografów mody. Jest jednym z ulubieńców Anny Wintour i praktycznie zdominował włoską branżę modową, wykonując zdjęcia na okładki włoskiego Vogue przez ostatnie dwie dekady i realizując sesje zdjęciowe dla kampanii Prady od 2004 roku. Znany z wizjonerskich, efektownych i prowokacyjnych ujęć, Steven Meisel przekształcił dziecięcą obsesję na punkcie ilustracji mody w niezwykły talent fotograficzny. Najnowsza sesja zdjęciowa fotografa zrealizowana dla brytyjskiego magazynu Vogue przedstawia „zwyczajny dzień” modelki Naomi Campbell.


Steven Meisel od dzieciństwa wykazywał żywe zainteresowanie modą. Pasją małego Stevena było przerysowywanie z żurnali sylwetek sławnych kobiet owych czasów; fascynowały go Catherine Deneuve i Charlotte Rampling, Veruschka i Twiggy.  Kiedy miał dwanaście lat, Meisel prosił starsze koleżanki, aby zadzwoniły do ​​agencji modelek i udawały, że są sekretarkami Richarda Avedona, po to aby umówić się na spotkanie ze słynnymi modelkami. Realizując ten sprytny plan, Meiselowi udało się spotkać z Twiggy.
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem.

 

 

Biorę udział w e-kursie 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem