Strzelajmy ludziom portrety, a nie do nich - repliki broni ze sprzętu fotograficznego

Strzelajmy ludziom portrety, a nie do nich - repliki broni ze sprzętu fotograficznego

Fotograf Jason Siegel i rzeźbiarz Keith D'Angelo połączyli siły, aby w osobliwy sposób wykorzystać stare aparaty i akcesoria fotograficzne. Budują razem modele istniejącego arsenału, a dochody ze sprzedaży swoich dzieł przeznaczają na pomoc ofiarom i rodzinom poszkodowanych w czasie masakry w Las Vegas, która miała miejsce w październiku 2017 roku. Inicjatywa zatytułowana Shoot Portraits Not People (Strzelaj ludziom portrety, a nie do nich) ma również zwracać uwagę na problem agresji i przemocy.


Fotograf stworzył pierwsze repliki dwa lata temu. Początkowe próby obejmowały jedynie płaskie konstrukcje. Okazało się jednak, że odzew był bardzo pozytywny, co zachęciło go do stworzenia trójwymiarowych obiektów. W tym celu połączył siły z Keithe D'Angelo. Zbudowanie pojedynczej sztuki "broni" zajmuje około 20-50 godzin. Do tego należy doliczyć żmudne poszukiwania wszystkich niezbędnych części – w tym celu konieczne jest jeżdżenie po całym kraju i przeczesywanie różnych sklepów ze sprzętem foto i wideo. Pozostałe brakujące elementy Jason Siegel znajduje w sieci. Broń składa się m.in. z filmów, obiektywów, lamp błyskowych, statywów, uchwytów, aparatów, dekielków czy wizjerów. Gotowe dzieło kosztuje od 6000 do 16 000 USD (20 400-54 400 zł).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem