Jakie oświetlenie lepiej nadaje się na początek przygody w studiu fotograficznym – błyskowe, czy ciągłe?

Jakie oświetlenie lepiej nadaje się na początek przygody w studiu fotograficznym – błyskowe, czy ciągłe?

Osoby po raz pierwszy próbujące swoich sił w fotografowaniu z wykorzystaniem technik studyjnych stoją przed koniecznością dokonania wielu wyborów. W niektórych sytuacjach wybory te mogą zaważyć o dalszych kierunkach rozwoju fotograficznej pasji, a źle podjęte są w stanie nawet doprowadzić do zniechęcenia i frustracji. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie świeżo upieczony fotograf studyjny musi podjąć, to czy chce korzystać ze światła ciągłego czy błyskowego. W szczególności dotyczy to tych, których ambicje obejmują samodzielne zorganizowanie własnego studia fotograficznego – tekst ten polecamy przede wszystkim Waszej uwadze.


Studio fotograficzne - oświetlenie błyskowe czy ciągłe?

Tematem dzisiejszego artykułu z cyklu "Pytania i odpowiedzi" będą praktyczne różnice w wykorzystaniu światła ciągłego i błyskowego w praktyce studyjnej. Omawiana problematyka interesować będzie nas przede wszystkim w ujęciu wyzwań, problemów i pułapek czyhających na początkujących fotografów, a zwłaszcza tych, którzy poważnie myślą o zorganizowaniu własnego studia fotograficznego. To oni bowiem – dysponując ograniczonymi funduszami i miejscem – muszą na samym początku zdecydować, na jaki typ sprzętu zwrócić uwagę.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem